HAKKIMIZDA

Firmamız Seramik camiasının duayeni olan Sn,Dr.Müh.Ersin Eti tarafından 1999 yılında kurulmuş olup.2004 Yılında Hobi Seramik LTD ŞTİ olarak ticarete başlamıştır.


Uzun yıllar kazanç gözetmeksizin faaliyetini sürdürmüş olan firmamız 2005 yılında ürün yelpazesini büyüterek kurumsallaşmıştır. Sanatsal ve sanayi dallarında yaklaşık 3800 çeşit ürünle hizmet vermektedir. Türkiye’deki üniversitelerin tamamına, özel okullar, bireysel atölyeler, İsmek ve Halk Eğitim atölyelerinin hepsine malzeme temin etmektedir. Satmış olduğu tüm ürünlerin arkasında durarak gerekli olan servis ve bilgilendirmeyi eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Firmamızın hedefleri gün geçtikçe büyümektedir.

Bunların arasında 2010 yılında internet üzerinden online satışa başlayarak, Türkiye’nin her yerinden müşterilerimiz kolayca malzeme temin edebilmektedir. 2018 yılında web sitemizi yenileyerek daha çok çeşit ürün içermesi ve daha kolay satın alma imkânları sunmuş olduk. İstanbul genelinde Atölyelere ücretsiz servis hizmetimiz devam ediyor (Belli miktar alımlar için) Bunun yanı sıra İzmir, Ankara Çanakkale, Balıkesir, Muğla (Bodrum, Marmaris, Datça, Yatağan, Milas ) illerimize de belirli zamanlarda ücretsiz servisimiz devam etmektedir. En çok satış yapmış olduğumuz İzmir vilayetimize her zaman ayrıcalık tanımaktayız. Firmamız birçok Avrupa ülkesinde seramik sırlarını araştırarak Türkiye satıcılığını üstlenmiş ve devamını da getirecektir.

Firmamız yapmış olduğu araştırmalar neticesinde piyasa eksikliği çekilen porselen çamuru, döküm çamuru, Stonware çamurlar, düşük derece vakum çamurlar, opak sırlar, şeffaf sırlar gibi ürünleri Yurt Dışından ithal ederek rekabet ortamını yaratmış olmakla birlikte kaliteyi müşterilerine sunmuştur. 2016 Yılında Kadıköy Hasanpaşa’da şubemizi açtık. Bu şubemizde daha çok seramik fırınları, çömlekçi tornaları ve diğer ürünler sergilenmekte olup aynı zamanda satışları da yapılmaktadır.


Yelpazemize katmış olduğumuz firma isimlerinden bazıları şunlardır:

 

Ø  Goerg&Schneider

Ø  Witgert

Ø  Sio-2

Ø  Imersy(Limoges)

Ø  Sautern Ice

Ø  Xiem Tools


gibi firmaların çamurları ve el aletleri ürünlerini Türkiye genelinde pazarlamaya başladık.

Bunun yanı sıra Türkiye’deki benzer firmalardan biri olan ESAN firmasının ürünlerini de perakende olarak satmaktayız. Yeniliklerimizden bir tanesi de Yerli üretime geçmemiz olmuştur. Seramik fırını, Çamur işleme makineleri, pres makineleri, çömlekçi tornaları, plaka açma makineleri ve sır değirmenleri satışımız vardır.

Saygılarımızla,
Hilmi Öztürk